LONDYN Z PRZEWODNIKIEM


Click here if you wish to see this post in English

Witam, mam na imię Anna.

Jestem twórcą treści tego bloga oraz prywatnym przewodnikiem po Londynie (oprowadzam po polsku i angielsku).

Zapraszam do kontaktu:

contact@walkmeblog.com

+44 7742098448


JAK TO DZIAŁA W PRAKTYCE?

Oferuję spacery po Londynie z przewodnikiem dostosowane do wieku i zainteresowań turystów.

Jeśli jednak nie masz listy miejsc, które chciałbyś/chciałabyś zobaczyć w Londynie, poniżej znajdziesz kilka przykładów moich najpopularniejszych spacerów wraz z przybliżonym czasem ich trwania.

Być może zdecydujesz się na któryś z nich.


Londyn w pigułce- część pierwsza! (3h)

Podczas tego spaceru poznasz najciekawsze historie związane z sześcioma głównymi atrakcjami Londynu: Pałacem Buckingham, London Eye, Big Benem, Opactwem Westminsterskim, 10 Downing Street i Trafalgar Square. Zobaczysz także jeden z parków królewskich oraz rzeźby filmowe na Leicester Square.


Londyn w pigułce- część druga! (3h)

Podczas tego spaceru poznasz najciekawsze historie związane z 8 głównymi atrakcjami Londynu znajdującymi się w najstarszych częściach Londynu, City & London Bridge: Katedra św. Pawła, Most Milenijny, Tate Modern, Teatr Shakespeara The Globe, Shard, London Bridge, Tower Bridge, Twierdza Londyńska oraz wiele, wiele więcej!


Południk zerowy, najpiękniejsza panorama miasta, zachwycająca architektura oraz wybitni Londyńczycy – czyli spacer po Greenwich (1,5h)

Zobacz miejsce, do którego przez wieki udawała się rodzina królewska, aby odpocząć od zatłoczonego centralnego Londynu, a które od 1997 roku jest wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO! Zobacz ulice, którymi chadzali wybitni naukowcy, malarze, architekci, kontrowersyjni królowie, a nawet car Rosji! Dowiedz się, gdzie przebiega południk zerowy, jak wyglądał najszybszy statek świata przed wynalezieniem silnika, jak sprawdzić czas przy pomocy czerwonej kuli i gdzie można znaleźć pomnik martwej papugi!


Pożary, wojny, złoto i Harry Potter czyli spacer po najstarszej dzielnicy Londynu (City of London) (2h)

Dowiedz się, kto i kiedy założył Londyn? Dlaczego najstarsza dzielnica Londynu wygląda na najmłodszą? Kto zaprojektował ponad 50 kościołów w londyńskim City oraz gdzie przechowywane są narodowe rezerwy złota Wielkiej Brytanii? Odwiedź piękny Leadenhall Market, którym przechadzał się Harry Potter wraz z Hagridem, ogród znajdujący się wewnątrz kościoła oraz jeden z najciekawszych starych pubów w Londynie, stojący w miejscu, w którym król Henry VIII w 16.tym wieku NIE dostał rozwodu!


East End z nutką Szekspira oraz Kuby Rozpruwacza, czyli spacer po okolicach Brick Lane! (2,5h)

2,5-godzinny spacer po dzielnicy Londynu East End, rozsławionej pod koniec 19. wieku przez słynnego Kubę Rozpruwacza. Oprócz kultowej ulicy Brick Lane, zobaczysz także grób Daniela Defoe (autora ‘Robinsona Crusoe’), miejsce, w którym po raz pierwszy wystawiono sztukę ‘Romeo i Julia’ (i nie był to teatr Globe!), największą byłą browarnię w Londynie, a także budynek, w którym wyznawane były wszystkie największe religie świata!


Spacer po Londynie śladami Beatlesów! (3h)

Chociaż pierwsze kroki na scenach muzycznych John, Paul, George i Ringo stawiali w Liverpoolu (Wielka Brytania) i Hamburgu (Niemcy), to właśnie Londyn był dla nich domem podczas ich burzliwego siedmioletniego panowania na szczytach światowych list przebojów w latach 60-tych ubiegłego stulecia.

Zapraszam na spacer po Londynie, który poprowadzi Cię przez kilka kultowych miejsc w Londynie związanych z The Beatles – legendarnym brytyjskim zespołem rockowym.

Studia nagraniowe Abbey Road, przejście dla pieszych z kultowej okładki zespołu, miejsce, w którym rozpoczęła się Beatlemania, dach na którym zagrali swój ostatni koncert oraz wiele wiele wiecej!

Podczas tego spaceru odbędziemy krótką podróż metrem z Abbey Road do centrum Londynu.


Spacer po Londynie śladami Agathy Christie! (2h)

2-godzinny spacer, który pozwoli Ci spojrzeć na Londyn przez pryzmat (inspirującego i pełnego ciekawych zwrotów akcji!) życia oraz twórczości najlepiej sprzedającej się autorki wszech czasów, niekwestionowanej Królowej Kryminału, Agathy Christie. Podczas spaceru dowiesz się, jak i dlaczego 4-letnia Agatha sama nauczyła się czytać, gdzie zdobyła swoją wiedzę o truciznach, dlaczego jej pierwsza książka o mały włos nie okazała się jej ostatnią, i dlaczego w ekskluzywnym 5-gwiazdkowym hotelu w Londynie można było w 1962 roku zobaczyć półtonową pułapkę na myszy!


Zapraszam do współpracy!